17 oktyabr 2022-ci il tarixində Azərbaycan Nəqliyyat Ekspeditor şirkətləri Assosasiyası ilə Geyim İdxalçıları Assoasiyası arasında Assasoasiya üzvlərinin iştirakı ilə genişmiqyaslı görüş keçirildi. Görüşdə idxalçıları narahat edən məsələlər müzakirə olundu və onların həlli yolları araşdırıldı. İdxalçıları narahat edən məsələlər arasında idxal rüsumlarının geri
Freight Forwarders Association of Azerbaijan
Assosasiyanın əsas məqsədi Azərbaycan Respublikasının milli iqtisadi perspektivi üzrə strateji yol xəritəsində əksini tapmış logistika sektorunu inkişaf etdirməkdir.
Bundan irəli gələrək assosasiya qarşısına bir neçə məqsədlər qoymuşdur.
Onlardan ən mühümü dövlət orqanları ilə sıx əlaqədə olmaq, əməkdaşlıq etmək, logistika bazarı haqqında son və aktual məlumatı dövlət orqanlarına çatdirmaq, kölgə bazarının ağardılması üçün praktiki təkliflər vermək, sektorun sağlam inkişafı üçün töhvələrini verməkdir.

17 октября 2022 года состоялась масштабная встреча между Ассоциацией транспортных экспедиторских компаний Азербайджана и Ассоциацией импортеров одежды с участием членов Ассоциации. На встрече были обсуждены вопросы, волнующие импортеров, и изучены пути их решения. Среди вопросов, которые волнуют импортеров – возврат ввозных пошлин
Ассоциация Экспедиторов Азербайджана
Основной целью ассоциации является развитие сектора логистики, что отражено в стратегической дорожной карте национальной экономической перспективы Азербайджанской Республики.
Исходя из этого, ассоциация поставила перед собой несколько целей.
Важнейшая из них – быть в тесном контакте с государственными органами, сотрудничать, предоставлять государственным органам самую свежую и актуальную информацию о рынке логистики, вносить практические предложения по очистке теневого рынка, способствовать здоровое развитие отрасли.