17 oktyabr 2022-ci il tarixində Azərbaycan Nəqliyyat Ekspeditor şirkətləri Assosasiyası ilə Geyim İdxalçıları Assoasiyası arasında Assasoasiya üzvlərinin iştirakı ilə genişmiqyaslı görüş keçirildi. Görüşdə idxalçıları narahat edən məsələlər müzakirə olundu və onların həlli yolları araşdırıldı. İdxalçıları narahat edən məsələlər arasında idxal rüsumlarının geri
Freight Forwarders Association of Azerbaijan
Assosasiyanın əsas məqsədi Azərbaycan Respublikasının milli iqtisadi perspektivi üzrə strateji yol xəritəsində əksini tapmış logistika sektorunu inkişaf etdirməkdir.
Bundan irəli gələrək assosasiya qarşısına bir neçə məqsədlər qoymuşdur.
Onlardan ən mühümü dövlət orqanları ilə sıx əlaqədə olmaq, əməkdaşlıq etmək, logistika bazarı haqqında son və aktual məlumatı dövlət orqanlarına çatdirmaq, kölgə bazarının ağardılması üçün praktiki təkliflər vermək, sektorun sağlam inkişafı üçün töhvələrini verməkdir.

On October 17, 2022, a large-scale meeting was held between the Association of Transport Forwarding Companies of Azerbaijan and the Association of Clothing Importers with the participation of Association members. At the meeting, the issues that concern the importers were discussed and their solutions were explored. Among the issues that concern importers is the return of import duties
Freight Forwarders Association of Azerbaijan
The main goal of the association is to develop the logistics sector, which is reflected in the strategic road map of the national economic perspective of the Republic of Azerbaijan.
Based on this, the association has set several goals.
The most important of them is to be in close contact with the state authorities, to cooperate, to provide the state authorities with the latest and actual information about the logistics market, to make practical suggestions for clearing the shadow market, and to contribute to the healthy development of the sector.